X
تبلیغات
زولا

(*blog_title*)

(*blog_short_description*)

وبلاگ ماه آبی رشته کامپیوتر دهم ایلوستریتور گرافیک

دروس رشته کامپیوتر فنی حرفهای حل تمارین و مطالب کمک درسی

لوگو وبلاگ علمی آموزشی ماه آبی
رشته کامپیوتر دهم ایلوستریتور گرافیک

به‌وبلاگ‌علمی‌آموزشی‌ماه‌آبی‌خوش‌آمدید

جستجو کنیددر وبلاگ ماه آبی
در کل اینترنت
تقویم
فروردین 1397
شیدسچپج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
فیلتر پست ها در هر ماه
پر بازدید ها
وب دوستان
آخرین نظرات
بازدید
تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ ماه آبی :
176245
جدیدترین یادداشت‌ها
نظرسنجی
به نظر شما ما در این وبلاگ به چه مطالبی بیشتر توجه کنیم؟
صفحه ها
وبلاگ علمی آموزشی ماه آبی
ads
سفارش تبلیغ:عکس در بالای صفحه قرار میگیرد

این آموزش فوق‌العاده توسط سایت www.design.tutsplus.com در اختیار علاقه مدان قرار گرفته است.(سایت انگلیسی زبان)

آموزش گام به گام و کامل برای افراد مبتدی تا حرفه ای موجود است برای مشاهده این آموزش به زبان فارسی به ادامه مطالب مراجعه کنید

این آموزش توسط مدیر وبلاگ علمی آموزشی ماه آبی ویرایش شده در صورتی که در این آموزش به مشکل برخوردید حتما با ما درمیان بگزارید

| آنلاین / آفلاینپشتیبانیمراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

با ایجاد یک سند جدید شروع کنید. ابزار ("Ellipse "L) را بردارید و کلید Shift را نگه دارید، یک دایره ایجاد کنید 

کد رنگ: (R = 223، G = 178، B = 139) .

1.1

چشم را با کشیدن دو دو دایره با ابزار("Ellipse "L) ایجاد کنید . از رنگ قهوه ای تیره ( R = 30، G = 1، B = 1 ) و یک دایره سفید استفاده کنید.

1.2

Drag-Shift-Alt و این چشم را به سمت راست حرکت دهید. شما یک چشم دیگر خواهید داشت.

1.3

دو دایره را مانند تصویر زیر طراحی کنید. دایره کوچکتر صورتی بارنگ: (R = 214، G = 117، B = 112) و دایره بزرگتر از هر رنگ. هر دو دایره را انتخاب کنید و به پانل Pathfinder بروید و Minus Front را انتخاب کنید .

1.4

شما دهان خواهید گرفت

1.5

آن را در جای مشخص شده قرار دهید. او اکنون لبخند می زند. D:

1.6

دو دایره را در هر دو طرف سر بکشید .مانند شکل زیر

1.7

قلم ابزار (P)  یا pen را انتخاب کنید و شروع به کشیدن مو بارنگ: (R = 67، G = 3، B = 0)کنید . شما باید  به ترتیب این مراحل را دنبال کنید...

2.1
2.2
2.3

کار مو انجام شده است. فراموش نکنید که مسیر را ببندید یا عکس را کپی(copy) کرده و آن را در محیط برنامه(paste) کنید و ازروی ان کار را انجام دهید.

2.4

حالا ما یقه ادمک را خواهیم ساخت. ابزار Polygon را انتخاب کنید و روی محل کار خود کلیک کنید. در پنجره 3 طرف را انتخاب کنید. تنظیم رنگ (R = 229، G = 223، B = 214) برای مثلث. با استفاده از ابزار انتخاب مستقیم (A) ، نقاط پایه را برای ایجاد یک بخش از یقه حرکت دهید. سپس یک بازتابی از این مثلث ایجاد کنید:  راست کلیک کرده و Transform> Reflect را انتخاب کنید. در پنجره باز شده کپی عمودی را انتخاب کنید . شکل کپی شده را کمی به سمت راست حرکت دهید. سپس اشکال را با هم ترکیب کنید (Control-G) .

3.1

یقه را در محل قرار دهید. آن را در لایه زیر صورت قرار دهید

3.2

با استفاده از ابزار ("Ellipse "L) یک بیضی بکشید با رنگ: (R = 35، G = 31، B = 32) . با استفاده از ابزار انتخاب مستقیم انکل پینت (A) نقاط جانبی را حرکت دهید. مانند شکل زیر

3.3

بدن را در محل قرار دهید

3.4

یک دایره با رنگ(R = 22، G = 19، B = 19) در پشت کل بدن ایجاد کنید. این شکل برای دست آدمک خواهد بود.

3.5

با ("Ellipse Tool "L) یک بیضی ایجاد کنید.در سمت چپ یک بیضی ایجاد شده است. با استفاده ازابزار انتخاب مستقیم انکل پینت (A) نقاط را حرکت دهید. سپس یک قرینه  ایجاد کنید: کلیک راست کرده و گزینه Transform> Reflect را بزنید، سپس Vertical> Copy را انتخاب کنید . به شکل زیر توجه کنید.

4.1

پا ها را زیر بدن قرار دهید.

4.2

با استفاده از ابزار مستطیل (M) ، دو مستطیل یکسان با رنگ:(R = 223، G = 178، B = 139) را بکشید.

4.3

آنها را زیر شلوار قرار دهید. این پاهای ادمک است.

4.4

دوباره، یک  شکل بیضی ایجاد کنید (R = 35، G = 31، B = 32) . با ابزار انتخاب مستقیم انکل پینت (A) نقطه هارا از چپ و راست به سمت پایین بکشید. شما شبیه یک نان نان می کنید. آن را برگزینید و کپی کنید (Control-C> Control- B) . این کپی را کمی کاهش دهید و رنگ سیاه را اعمال کنید. این بوت زائر است!

4.5

یک نسخه از کل پا را بسازید و آنها را در ادمک قرار دهید.

4.6

ابزار Ellipse (L) را انتخاب کنید و دو بیضی ایجاد کنید. اولین قسمت خاکستری (R = 130، G = 120، B = 88) و دوم از هر رنگ به عنوان برش است. دو بیضی را با هم انتخاب کنید و به پانل Pathfinder بروید ، سپس Minus Front (1) را فشار دهید. این شکل را بر روی بدن زائر قرار دهید. یک کپی دیگر از بدن (Control-C> Control-F) را کپی کنید و کپی جدید را انتخاب کنید و با کلید Shift را انتخاب کنید.برای ایجاد کمربند (2)، بر روی پانل Pathfinder Intersect را فشار دهید.

5.1

دو مستطیل گرد با ابزار مستطیلی Rounded ایجاد کنید . بزرگترین مجموعه خاکستری (R = 184، G = 168، B = 131) و کوچکتر هر رنگ است. یکی کوچک را بیش از بزرگ قرار دهید. هر دو را انتخاب کنید و Minus Front را در پانل Pathfinder فشار دهید.

5.2

کمربند را در زائر ما قرار دهید

5.3

برای کلاه، برای اولین بار نیاز به دو بیضی از اندازه های مختلف ( R = 35، G = 31، B = 32 برای هر دو)، تصویر زیر را مشاهده کنید. ابزار انتخاب مستقیم (A) را بچرخانید و نقطه پایانی پایه را از بیضی کوچکی که برای اتصال به بزرگ بزرگ است را تغییر دهید. پس از آن به پانل Pathfinder بروید ،Unite را فشار دهید و یک شکل از دو این بیضی (1) دریافت خواهید کرد. سپس دو نقطه لنگر را در گوشه های این شکل جدید قرار دهید. برای از بین بردن نقاط لنگر شما نیاز به ابزار حذف نقطه قلم (-) . حالا شما یک قسمت از کلاه دارید (2).

6.1

دو بیضی شکل ایجاد کنید و آنها را در تصویر زیر قرار دهید.

6.2

کمربند را از زائر بیرون بکشید، زودتر بسازید و رنگ R = 232، G = 217، B = 40 و R = 246، G = 237، و B = 68 برای باند را تعیین کنید. هنگامی که این کمربند را روی یک کلاه قرار می دهید، باید آن را کوچکتر کنید، اما هنوز هم شکل های همپوشانی عجیب خواهید داشت. آنها در تصویر زیر مشخص شده اند.

شکل که شما در مرحله 6.1 انجام دادید و یک کپی دیگر از آن را (Control-C> C ontrol- B) را انتخاب کنید . آن را انتخاب کنید و با کلید Shift کمربند را انتخاب کنید (اما دست و پنجه نرم نکنید) . به پانلPathfinder بروید و Intersect را فشار دهید.

6.3

کلاه ایجاد شده را روی سر ادمک قرار دهید. ادمک آماده است!

6.4

بیضی را با ابزار Ellipse (L) (R = 143، G = 144، B = 16) بکشید و نیمه بالایی را با یک مستطیل پوشش دهید.

8.1

هر دو شکل را انتخاب کنید و بر روی پانل Pathfinder Unite فشار دهید. شما یک شکل کاسه اولیه دریافت خواهید کرد.

8.2

ابزار مستطیل گرد را انتخاب کنید و دو مستطیل بلند گرد - بزرگ و کوچک ایجاد کنید. بزرگتر را در بالای قسمت پایه صفحه قرار دهید و زیر آن کوچکتر قرار دهید.

8.3

بیایید کاسه را تزئین کنیم یک مستطیل گرد زرد ایجاد کنید، رنگ R = 232، G = 217، B = 40 را اعمال کنید . حالا شما باید این شکل را تسریع کنید. راست کلیک موس خود را انتخاب کنید و تبدیل را انتخاب کنید > چرخش . چرخش با زاویه 45 درجه و مطبوعات OK . روی موس خود راست کلیک کرده و Transform> Reflect را انتخاب کنید. محور عمودی انعکاسی را انتخاب کرده و کپی کنید .

8.4

بیایید صفحه را با صلیب تزئین کنیم. کراس را روی لبه کاسه قرار دهید و سپس شکل را به صورت Drag-Shift-Alt بکشید تا یک خط تکراری ایجاد شود. Press Control-D را فشار دهید تا این عمل را کپی کنید تا صلیب ها لبه کاسه را تزئین کنند.

8.5

هنوز هم با دکوراسیون، فقط دو راه راه دیگر به پایان رسید. با استفاده از ابزار Rectangle Tool (M) دو راه زرد ایجاد کنید و همانطور که قبلا استفاده کردید، دو طرف شکل را با استفاده از Pathfinder> Intersect برای تکمیل دکوراسیون تزیین کنید.

8.6

یک بیضی شکل قهوه ای (R = 161، G = 79، B = 27) را بکشید. با استفاده از ابزار Selection Tool (A) ، نقاط لنگر را حرکت دهید تا به شکل زیر دست پیدا کنید.

9.1

استفاده از بیضی قهوه ای روشن (R = 202، G = 110، B = 42) یک پا از یک بوقلمون خواهد بود. باابزار انتخاب مستقیم (A) سعی کنید شکل شبیه به این داشته باشید:

9.2

ایجاد استخوان بسیار آسان است - یک مستطیل، دو حلقه و رنگ R = 242، G = 239، B = 235 را اعمال کنید . دو حلقه در بالای یک مستطیل قرار دارد.

9.3

همه آنها را با یکدیگر ترکیب کنید: استخوان، پا و بدن. در حال حاضر به نظر می رسد مثل بوقلمون بو داده!

9.4

برای یک نوع بوقلمون خوشمزه، شما نیاز به یک کاسه زیبا تزئین شده.

9.5

حالا ما یک زائر خوش تیپ و یک بوقلمون خوشمزه داریم. با دنبال کردن آموزش هالووین برای ایجاد یک کدو تنبل یکپارچه سازی ، شما قادر به ایجاد کدو تنبل برای این صحنه خواهید بود.

10.1

همچنین، شما باید پس زمینه را اضافه کنید - فقط هر رنگ یک مربع و بیضی شکل تیره برای یک سایه. من رنگ R = 88، G = 52، B = 56 برای پس زمینه و R = 56، G = 88، B = 32 برای سایه ها ساخته ام.

10.2

شما انجام دادید. در یک درس شما یاد گرفتید که چگونه سه چیز را ایجاد کنید - یک مرد، یک کاسه و یک بوقلمون. آنها برای بسیاری از پروژه های مضمون شکرگذاری عالی هستند: کارت های تبریک، دعوت نامه ها، دکوراسیون چاپ شده و بسیاری دیگر. امیدوارم از این آموزش لذت ببرید و روز شکرگذاری را بزرگ کنید.

10.2

منبا:

https://design.tutsplus.com/

ویرایش شده در وبلاگ علمی آموزشی ماه آبی

طرح های پیشنهادی(طراحی ایلوستریتور):                                    

طراحی گنجشک در نرم افزار Adobe Illustrator 

طراحی گل در ایلو ستریتور                                                            
طراحی جوجه در ایلوستریتور                                                  
طراحی ستاره نه پر در ایلوستریتور                                                            

نظرات با محتوای غیر اخلاقی به همراه ای پی مسدود می شود|تعداد نظر (1)

 • شنبه 25 فروردین 1397 ساعت 14:17
 • مهدی قاسمی گفت:
 • توی بخش 8. ترکیه را ایجاد کنید مرحله 1 ترکیه یعنی چی لطفا اصلاح کنید
  متشکرم
  امتیاز: 1 0
  پاسخ مدیر وبلاگ ماه آبی:
  این بخش برای بدن مرغ طراحی میشه
  ممنون از توجه شما آقای قاسمی
  برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :
  ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد